5 sposobów na niewygodne buty

Czasami niestety bywa tak, że nowo zakupione buty nie należą do wygodnych, a nie chcemy się ich pozbywać. Powodów tego może być wiele jak np. za duże buty, za małe buty lub jakiś inny powód, lecz przygotowaliśmy dla każdego jakieś rozwiązanie, abyście mogli z chęcią założyć z powrotem swoje nowe buty.

Za duże buty

Dobrym sposobem na za duże buty jest zakupienie wkładek do butów, które wypełnią wolne miejsce w butach co zlikwiduje nasz problem. Zakup wkładek zalecamy wykonać w sklepie stacjonarnym ze względu na wiele rodzajów będziemy mogli dopasować wkładki do naszego obuwia. Więcej możliwości na za duże buty znajdziecie naszym artykule 3 sposoby na za duże buty.

Za małe buty

W przypadku za małych butów sprawa jest trochę cięższa, ponieważ rozszerzanie butów może skończyć się niezbyt dobrze dla naszych butów dlatego też zalecamy skorzystanie z pomocy szewca. W ostateczności możemy spróbować rozciągać nasze buty wypychając je prawidłami, gazetami, chodząc w nich po domu w grubych skarpetach lub przy użyciu suszarki, lecz nie polecamy tego robić, jeśli zależy nam na butach.

Obcierające buty

Jeśli buty nas obcierają to najlepszym rozwiązaniem będą zapiętki, które przyklejamy w miejscu tarcia. Chronią one naszą stopę przed wszelkimi obtarciami oraz są bardzo wygodne i zwiększają komfort chodzenia.

Śliskie buty

Możesz posłużyć się papierem ściernym, aby zetrzeć dolną warstwę podeszwy dzięki czemu nadasz jej chropowatą strukturę. Innym sposobem na ten problem jest użycie silikonu na podeszwę w małych ilościach. Pamiętaj, aby nie przesadzić tak, aby nie przeszkadzało to w chodzeniu.

Podobne Posty
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów i możliwość rezygnacji w dowolnym momencie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.