Prawidła – Co to jest i jak ich używać?

Prawidła są niezbędną rzeczą, jaką musimy posiadać, aby utrzymać nasze buty w jak najlepszym stanie przez jak najdłuższy czas. Mimo tego nie są one zbyt popularne, przez co pojawia się wiele pytań dotyczących prawideł, na które pomożemy wam znaleźć odpowiedź.

Czym są prawidła i po co je używać?

Prawidła jest to wypełnienie buta w kształcie ludzkiej stopy, które wkładamy do środka naszych sneakersów, gdy ich nie używamy. Ich zadaniem jest, aby utrzymać oryginalny, odpowiedni kształt buta oraz żeby nie powstawały nieestetyczne zgięcia widoczne na butach.

Na nasze buty pod wpływem różnych czynników takich jak pot, wilgotność, warunki atmosferyczne, ciepło itd. kształt butów zmienia się oraz powstają brzydkie zgięcia w miejscach takich jak toebox. Po włożeniu prawideł do środka but się naciąga, przyjmuje oryginalny kształt, a wszelkie załamania, zagięcia prostują się.

Jak używać prawideł?

prawidla-do-sneakersow

Oczywiście rzeczą logiczną jest, iż aby to miało sens oraz efekty były widoczne prawideł musimy używać regularnie, powinniśmy je wkładać do naszych sneakersów za każdym razem po ich ściągnięciu. Nie należy również czekać z zakupem prawideł, zalecamy zacząć ich używać od razu, gdy kupimy nowe buty. Dzięki temu zwiększymy czas żywotności butów oraz świetny wygląd naszych nowych sneakersów.

Jakie prawidła wybrać?

Drewniane

Co do tego nie ma wątpliwości, że najlepszym naszym wyborem będą prawidła wykonane z drewna cedrowego, lecz niestety nie należą one do tanich. Oprócz swoich podstawowych funkcji dobrze wchłaniają wilgoć oraz likwidują nieprzyjemny zapach. Jest to świetny wybór do butów wykonanych ze skóry.

Plastikowe

prawidla-plastikowe-do-butow

Prawidła plastikowe są świetna opcja, jeśli nie posiadamy dużego budżetu, ponieważ możemy takowe prawidła zakupić za poniżej 10 zł. Mimo niskiej ceny nie są one złym wyborem i będą nam one dobrze służyć i działać prawidłowo, lecz nie mają one takich korzyści i nie są tak wytrzymałe, jak drewniane.

Jak zrobić samemu prawidła? [Domowy sposób]

Jeśli nie chcemy wydawać pieniędzy lub nie mamy takiej możliwości, aby zakupić prawidła w sklepie zostaje nam rozwiązanie, które stosuje prawie każdy sklep z butami, czyli kawałek papieru. Bierzemy miękki papier, który będzie się nadawał na przykład z gazety i formujemy go w kształt stopy. Gdy to zrobimy testujemy nasze domowe prawidła wkładając je do środka buta i sprawdzamy, czy spełniają swoją role w taki sposób jak należy.

1 comment

Comments are closed.

Podobne Posty
Czytaj więcej

Gdzie kupić yeezy?

Dużo ludzi dopiero zaczynających interesować się sneakersami oraz streetwearem zadaje sobie to pytanie, w którym miejscu można zakupić…
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów i możliwość rezygnacji w dowolnym momencie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.