Co zrobić, jak buty obcierają z tyłu? 5 prostych i skutecznych sposobów

Niestety czasami tak bywa, że po założeniu nowych butów spotyka nas problem obtartych stóp. Jest to strasznie uciążliwe, a jeśli go zignorujemy na naszych stopach pojawią się rany lub pęcherze. Jak temu zaradzić? Spokojnie, nie musisz się pozbywać swoich butów. Przygotowaliśmy dla ciebie kilka sposobów dzięki, którym pozbędziesz się problemu obcierających butów.

Dlaczego buty obcierają?

Jednym z najczęstszych powodów obcierających nas butów jest nieodpowiednio dobrany rozmiar. Gdy buty są za małe lub za duże niektóre miejsca takie jak pięta są narażone na obtarcia, skutkujące nawet krwawiącymi ranami lub bąblami. Takie rany powodują ból i dyskomfort co uniemożliwia nam normalne funkcjonowanie.

Skutkiem naszych problemów zdarza się również, że jest to słabej jakości materiał, z którego but jest wykonany lub gdy spędzamy w naszym obuwiu mnóstwo czasu może być również nadmierna potliwość i przegrzanie stóp.

Co zrobić żeby buty nie obcierały? [5 Sposobów]

Zapiętki lub podpiętki

Świetnie sprawdzającym się rozwiązaniem są zapiętki lub podpiętki. Przyklejamy je w środku buta. Są lekkie, elastyczne i zupełnie ich nie widać. Super chronią przed obtarciami oraz zwiększają komfort chodzenia.

zapietki-pomagajace-na-obdarte-piety

Rozciąganie

Jeżeli powodem naszych obtarć są zbyt ciasne buty to dobrym rozwiązanie będzie spróbować je rozciągnąć. Jak to zrobić? Możliwości jest kilka, możecie spróbować opcji takich jak:

  • Oddanie butów do specjalisty czyli szewca, aby on to zrobił.
  • Użycie specjalnego sprayu do rozbijania butów.
  • Posmarowanie butów czymś tłustym np. wazeliną i chodzenie w nich po domu

Skarpetki

image via pexels Min An

Gdy nie masz innej opcji, a potrzebujesz rozwiązania na teraz to najprostszą rzeczą będzie użycie grubszych skarpetek. Cienka warstwa materiału uchroni twoją skórę przed wszelakimi otarciami.

Plastry ochronne

Prosty sposób na ochronę miejsc wrażliwych na stopach narażonych na przetarcia. Jest to dobra i niedroga inwestycja, aby mieć takie plastry pod ręką. W trudnych momentach mogą nas uratować.

Krem nawilżający

Tanie i łatwe rozwiązanie. Posmarowanie miejsc zwykłym kremem nawilżający, który każdy raczej ma w swoim domu w środku buta które powoduje poślizg i nawilżenie dzięki czemu unikniemy otarć.

Obdarte pięty – jak zaradzić?

obdarte-piety-od-butow

Pierwszym krokiem do poradzenia sobie z ranami jakie powstały na naszych stopach jest oczywiście zdezynfekowanie obtarć. Najlepszą opcją będzie, aby nasza rana zagoiła się w sposób naturalny, dlatego też jeśli masz taką możliwość staraj się nie nakładać na nią żadnych opatrunków lub skarpet i butów na nogę aby dochodziło do niej powietrze oraz żeby nie ulegała ponownym obtarciom. Jeśli nie masz takiej możliwości zalecamy naklejenie plastra na ranę by ją dobrze zabezpieczyć.

1 comment

Comments are closed.

Podobne Posty
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów i możliwość rezygnacji w dowolnym momencie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.