Co zrobić ze starymi butami?

Na każde buty prędzej czy później przychodzi swój czas. W zależności od powodu i intencji co chcemy zrobić z naszymi butami istnieje kilka różnych rozwiązań. Buty z czasem straciły swój piękny wygląd i chcielibyśmy przywrócić go im z powrotem? Może znudziły nam się i po prostu chcemy ich się pozbyć? Na wszystko znajdziecie odpowiedź w naszym artykule co możemy zrobić z butami.

Renowacja

renowacja-butow
image via @kazimierz_odnowiciel

Czasami buty są już tak bardzo zniszczone i stare, że wydaje nam się, że nie pozostało nam już nic innego tylko wyrzucić je do kosza. Nic bardziej mylnego! Istnieje wiele różnych preparatów i sposobów dzięki, którym możemy przywrócić nasze buty do życia. Nie zalecamy jednak aby bawić się w takie rzeczy samemu, ponieważ po prostu jest to niezbyt opłacalne oraz wymaga to pewnych umiejętności, dlatego też w takiej sytuacji powinniśmy się zwrócić do profesjonalistów, którzy zajmują się renowacją obuwia.

Sprzedaż

grupa-na-facebooku-do-sprzedazy-butow

Jeśli nie zależy nam na butach zawsze możemy się ich pozbyć i przy okazji zarobić. Miejsc do sprzedaży butów w internecie jest naprawdę wiele. Możecie skorzystać z takich serwisów jak np. vinted, olx lub grupy na facebooku. Musimy oczywiście uważać na oszustów w internecie, ponieważ jest ich naprawdę dużo.

Oddanie potrzebującym

Fajną opcją, jeśli chcemy wykonać dobry uczynek jest możliwość oddania naszych butów innym ludziom, którzy bardziej ich potrzebują niż my. Jeśli dobrze poszukamy to bez problemu powinniśmy znaleźć miejsce, gdzie można oddać obuwie ludziom potrzebującym.

Recykling

Ostatnią możliwością, jeśli nasze buty nie nadają się kompletnie do niczego, są całkowicie rozwalone to nie powinniśmy ich po prostu wyrzucać do śmieci, ponieważ większość butów nadaje się do ponownego przetworzenia dlatego też najlepiej wrzucić je do specjalnego pojemnika na odpady mieszane.

Podobne Posty
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów i możliwość rezygnacji w dowolnym momencie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.