Dlaczego buty skrzypią?

Niektóre buty czasem potrafią skrzypieć podczas chodzenia co może być irytujące. Rozwiązanie tego problemu może wydawać się ciężkie zwłaszcza, jeżeli nie wiemy co jest przyczyną skrzypienia. Dlatego przedstawimy wam wszystkie możliwe powody skrzypienia butów oraz w jaki sposób sobie z nimi poradzić.

Wilgoć

wilgotne-buty

Jedną z najczęstszych przyczyn skrzypienia butów jest wilgoć, a szczególnie latem gdzie nasze nogi się pocą lub w ostatnim czasie przemoczyliśmy gdzieś buty. Wilgoć dostaje się do podeszwy co skutkuje potem skrzypieniem. Jeśli problemem jest nasza potliwość to pomoże nam w tym antyperspirant do stóp.

Rozklejanie

rozklejone-buty

Źródłem denerwującego skrzypienia może być również, jeśli nasze buty są uszkodzone lub rozklejone. Dokładnie obejrzyj buty czy nic się z nimi złego nie dzieje, ponieważ to może być skutkiem problemu. Powietrze, które dostaje się w szczeliny jest gwałtownie wypychane pod wpływem nacisku stopy co skutkuje skrzypieniem. Co na to zaradzić? Powinniśmy skleić buty przy użyciu specjalnego kleju, jeśli nie chcemy się podejmować tego zadania sami zawsze możemy skorzystać z usług szewca.

Niewyrobiony but

Jeżeli buty są dopiero co kupione powodem może być to, że but jeszcze nie jest wyrobiony, nie dopasował się do stopy. Trzeba trochę w nich przez jakiś czas pochodzić, a wraz z czasem problem zniknie. Możesz również użyć środka do pastowania butów, a następnie zaimpregnować buty.

Podobne Posty
Czytaj więcej

Historia marki BAPE

Bape, znana również jako A Bathing Ape, to japońska marka ubrań i akcesoriów założona w 1993 roku przez…
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów i możliwość rezygnacji w dowolnym momencie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.