Historia marki Fear of God – fakty, o których nie miałeś pojęcia

Fear of God to amerykańska marka modowa, założona w 2013 roku przez projektanta Jerry’ego Lorenzo. Lorenzo zaczynał swoją karierę jako dj i stylista, ale szybko zaczął interesować się projektowaniem ubrań. Jego pierwsza kolekcja Fear of God została wydana w 2012 roku i skupiała się głównie na luźnych, sportowych stylizacjach inspirowanych kulturą hip-hop.

Kolejne kolekcje marki Fear of God rozszerzyły jej zasięg, a jej ubrania zaczęły być noszone przez sławne osoby z branży modowej i muzycznej, takie jak Kanye West i Justin Bieber. W 2015 roku marka wydała swoją pierwszą kolekcję odzieży damskej, a rok później zaprezentowała swoją pierwszą kolekcję obuwia.

Oprócz odzieży i obuwia, Fear of God wydał również linię akcesoriów, w tym torby, paski i biżuterię. Marka jest również znana z wydawania kapsułowych kolekcji, w których współpracuje z innymi marekami, takimi jak Nike i Vans.

Styl marki Fear of God charakteryzuje się luźnymi, ale eleganckimi ubraniami, które są inspirowane kulturą hip-hop i streetwear. Jej ubrania często są ozdobione dużymi napisami i logo marki, a także są wykonane z wysokiej jakości tkanin, takich jak wełna, jedwab i skóra.

W ciągu ostatnich kilku lat marka Fear of God stała się jedną z najważniejszych marek streetwearowych na świecie, a jej ubrania są cenione za ich wysoką jakość i oryginalność. Jerry Lorenzo został również wyróżniony wieloma nagrodami za swoją pracę jako projektant, w tym CFDA/Vogue Fashion Fund Award i Council of Fashion Designers of America’s Menswear Designer of the Year.

Oprócz swojej działalności modowej, marka Fear of God jest również aktywna w dziedzinie filantropii. W 2017 roku marka wydała limitowaną kolekcję, z której dochód został przekazany na rzecz organizacji pomagającej młodym ludziom z trudnych środowisk. W 2018 roku marka również współpracowała z organizacją charytatywną Baby2Baby, która zajmuje się pomocą dzieciom w potrzebie.

Pomimo swojej szybkiej i imponującej kariery, marka Fear of God nadal pozostaje wierna swoim korzeniom i dąży do tworzenia ubrań inspirowanych kulturą hip-hop i streetwear, a także do pomagania innym poprzez swoją działalność charytatywną. Jest to marka, która nie tylko cieszy się ogromnym uznaniem w świecie mody, ale również robi rzeczywistą różnicę w świecie.

Podobne Posty
Czytaj więcej

Historia marki BAPE

Bape, znana również jako A Bathing Ape, to japońska marka ubrań i akcesoriów założona w 1993 roku przez…
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów i możliwość rezygnacji w dowolnym momencie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.