Jak impregnować buty?

Każdemu z nas zależy, aby nasze buty zostały z nami na długie lata i żeby przez ten czas wyglądały jak najlepiej, dlatego też powinniśmy się zainteresować tematem impregnacji. Regularna impregnacja obuwia ma wiele plusów i korzyści, o których dzisiaj powiemy oraz dowiecie się wszystkiego od A do Z jak zaimpregnować buty, kiedy to robić, jaki impregnat wybrać itd.

Co to impregnacja butów?

Impregnacja jest zabezpieczenie materiału obuwia przy użyciu preparatu w postaci sprayu. Impregnat chroni nasze buty przed wodą i zabrudzeniami, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się świetnym wyglądem naszych butów przez cały czas i nie będziemy się musieli martwić o ich stan. Jest to z pewnością jedna z najważniejszych rzeczy, jeśli chcemy dbać o obuwie. Również w przypadku złych warunków pogodowych gdzie nasze buty mają styczność z dużą ilością wody chroni je przed przemoczeniem.

Jak impregnować buty?

impregnowanie-sneakersow
image via 43einhalb

Impregnacja butów jest bardzo prostą i szybką czynnością do wykonania. Poniżej przedstawiliśmy krótki poradnik, w jaki sposób powinniśmy zaimpregnować nasze buty, lecz mimo to zalecamy, aby dobrze zapoznać się ze wszystkimi informacjami od producenta w jaki sposób powinniśmy korzystać z ich produktu.

1. Znajdź przewiewne miejsce
2. Pozbądź się wszelkich zabrudzeń na butach
3. Wstrząśnij spray i z odległości około 15 cm rozpyl impregnat dokładnie na butach
4. Poczekaj aż środek się wchłonie, zanim zaczniesz używać buty

Kiedy impregnować obuwie?

Impregnować nasze buty powinniśmy regularnie. Czas trwania preparatu jest zależny od tego, jakiego impregnatu używamy i w jakich warunkach korzystamy z naszego obuwia, lecz jest sposób na to, aby sprawdzić czy impregnat jeszcze działa i czy powinniśmy użyć go ponownie. Po prostu polewamy delikatnie buty wodą i patrzymy, czy wsiąka czy zostają na bucie krople, które spływają. Jeśli woda wsiąka w materiał buta to oczywiście znaczy, że to pora na ponowne zaimpregnowanie butów.

2 comments

Comments are closed.

Podobne Posty
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów i możliwość rezygnacji w dowolnym momencie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.