Jak przechowywać buty?

Kwestia przechowywania naszych butów jest bardzo ważnym tematem. Przechowując buty w odpowiedni sposób zapewnimy im większą żywotność oraz zapobiegniemy różnym nieprzyjemnościom, które się mogą zdarzyć. W takim razie, o czym należy pamiętać? O wszystkim napisaliśmy w naszym artykule, po którego przeczytaniu nie będziecie się już musieli o nic martwić.

Gdzie przechowywać buty?

pulki-do-przechowywania-butow

Jedną z ważniejszych rzeczy jest to, aby miejsce przechowywania butów było dobrze wentylowane, nie było w nim wilgoci oraz zabrudzeń. Najlepszym pomysłem będzie zapakowanie butów do oryginalnego, tekturowego pudełka lub specjalnego plastikowego pudełka i pozostawienie go w wygodnym dla nas miejscu, pamiętając o tym co wcześniej było powiedziane. Nie każdy oczywiście chce chować je z powrotem do pudełka, dlatego też możemy przygotować specjalną półkę czy też szafę, w której będziemy je przechowywać. Zalecamy, aby w takim przypadku poświęcić to miejsce tylko i wyłącznie naszym butom oraz żeby każda para miała odpowiednio dużo wolnego miejsca.

Prawidła

prawidla-do-butow

Prawidła są naprawdę strasznie ważne, jeśli chcemy utrzymać nasz piękny wygląd butów. Wypełnienie obuwia w środku chroni je przed wszelkimi zagięciami oraz odkształceniami. Jest to świetna inwestycja dla naszych butów dzięki, której przedłużymy ich żywotność. Jeśli nie posiadamy prawideł i nie chcemy wydawać na nie pieniędzy to zawsze możemy je zastąpić kawałkiem zgniecionego papieru tak samo, jak to robią sklepy z obuwiem.

Higiena

higiena-butow

Wszelkie zabrudzenia takie jak błoto, piach, tłuszcz, woda itd. od razu powinny zostać usunięte z naszych butów. Pozostawienie zabrudzeń na butach przez dłuższy czas może sprzyjać rozwojowi złych bakterii lub grzybów czego chcielibyśmy uniknąć. Po dokładnym wyczyszczeniu naszego obuwia trzeba je wysuszyć bardzo dokładnie, aby nie były wilgotne.

Podobne Posty
Czytaj więcej

Historia butów Air Jordan 2

Air Jordan 2 to druga odsłona kultowej linii butów sygnowanych nazwiskiem słynnego koszykarza, Michaela Jordana. Model ten został…
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów i możliwość rezygnacji w dowolnym momencie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.