Jak rozpoznać, że buty są dobrej jakości?

Mimo swoich wysokich cen buty nie zawsze są dobrej jakości, a jeśli chcemy zakupić buty, które będą nam służyć na długie lata oraz być z ich zakupu zadowoleni to powinniśmy się znać, aby wiedzieć, czy buty są dobrej jakości. Na co w takim razie powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie? O wszystkim dowiecie się w tym artykule.

Materiał

dobrej-jakosci-material-na-sneakersach
image via sneaker politics

W przypadku skóry oczywiście nikogo nie powinno dziwić, że skóra naturalna jest dużo lepsza od sztucznej pod wieloma względami jak np. wytrzymałość, wygoda, przepuszczanie powietrza. Przy prawidłowej pielęgnacji i dbaniu o nasze buty posłużą i wytrzymają one przez długi czas. Rodzaj skóry może być trochę trudny do rozpoznania, dlatego dobrym pomysłem jest zapytać o to sprzedającą.

Szycie oraz klejenie

dobrej-jakosci-buty-jordan-1-dior-high
image via highsnobiety

Równie ważne jest zwrócenie uwagi na szycie oraz klejenie na bucie. Czy jest ono wykonane starannie i schludnie? Czy nie ma resztek kleju przy podeszwie lub, czy nie wystają gdzieś nitki? Warto spojrzeć na te rzeczy, ponieważ mogą nam one dużo powiedzieć o wykonaniu danego buta.

Zapach

Co prawda niektórym może się to wydawać dziwne i może też tak to wyglądać, jeśli chodząc po sklepach będziemy wąchać buty, lecz nie warto się tym przejmować, ponieważ zapach dużo świadczy o jakości buta. Jeśli ze środka będziemy czuć nieprzyjemny zapach chińskiego kleju to powinna zapalić nam się czerwona lampka. W przypadku dobrej jakości butów powinniśmy czuć miły, ładny zapach nowości.

Podobne Posty
Czytaj więcej

Jak przechowywać buty?

Kwestia przechowywania naszych butów jest bardzo ważnym tematem. Przechowując buty w odpowiedni sposób zapewnimy im większą żywotność oraz…
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów i możliwość rezygnacji w dowolnym momencie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.