Jak sprzedawać na StockX? [Poradnik krok po kroku]

Chcesz sprzedać swoją parkę na StockX, lecz nie jesteś do końca pewny, w jaki sposób to zrobić? Trafiłeś idealnie, w tym artykule dowiesz się wszystkiego o serwisie StockX oraz jak wygląda cały proces sprzedaży krok po kroku.

Czym jest StockX?

Założony w 2015 roku rynek online do sprzedaży i kupna nieużywanych oraz autentycznych sneakersów, streetwearowych ciuchów, zegarków, toreb i innych dóbr. Sprzedaż i kupno dzięki takiej platformie jest bardzo łatwa i szybka, a my mamy gwarancje tego, że nie zostaniemy oszukani przez drugą stronę.

stockx

Jak działa StockX?

Działanie platformy StockX jest proste. Sprzedający wystawia na stronie przedmiot, który zamierza sprzedać za cenę taką, jaką chce i czeka aż ktoś to zakupi. Gdy nastąpi potwierdzenie kupna przedmiotu, sprzedający wysyła go do StockX, gdzie jest sprawdzany przez ekspertów czy jest oryginalny, nieużywany i nieuszkodzony. Jeśli przedmiot przejdzie bezproblemowo ten proces, to jest on wysyłany do kupującego, a sprzedający dostaje pieniądze.

Jak mogę sprzedać buty na StockX?

Na początku, zanim przejdziemy do platformy sprawdź czy z twoimi butami jest wszystko w porządku. Buty muszą być autentyczne, nieużywane, powinny nie mieć żadnych wad, posiadać wszystkie akcesoria, które występowały przy zakupie oraz pudełko musi być również oryginalne i w bardzo dobrym stanie. W innym przypadku, jeśli złamiesz, którąś z tych zasad twoje buty zostaną odesłane i zostaniesz obciążony małą karą pieniężną.

Stwórz konto

Jak już się pewnie domyśliłeś będziesz potrzebował konta, aby wykonać transakcje. Załóż w takim razie konto, uzupełnij wszystkie dane, podepnij swojego paypala lub konto bankowe i dodaj kartę kredytową.

tworzenie-konta-na-stockx

Wystaw swoje buty

Gdy już stworzyłeś swoje konto i uzupełniłeś wszystkie niezbędne informacje, można przejść do następnego kroku, czyli wystawienia swoich butów. Wyszukaj model buta, którego sprzedaż Cię interesuje i kliknij duży czerwony przycisk z napisem “Sell or Ask”. Po jego kliknięciu twoim oczom powinna się ukazać strona z dwoma opcjami – “Place Ask” oraz “Sell now”.

Wybierając opcje “Place Ask” wystawiasz swoje buty za taką cene, jaką ty chcesz, a wybierając opcje “Sell now” sprzedajesz je od razu za najwyższą ofertę jaka jest dostępna. Zalecamy zazwyczaj wybierać opcję pierwszą, gdyż dostajemy dużo lepszą cene za nasze buty.

Oprócz tego na tej stronie możesz również zobaczyć ile pieniędzy dostaniesz po odjęciu wszystkich opłat, które pobiera StockX.

sprzedawanie-na-stockx

Wpisujemy naszą cenę i jeśli wszystko nam pasuje, to klikamy przycisk w prawym dolnym rogu “Review Ask”, który przenosi nas do kolejnej strony, gdzie musimy zaakceptować 2 podpunkty w których potwierdzamy, że nasze buty są nowe wraz z oryginalnym nieuszkodzonym pudełkiem oraz że wyślemy nasze buty w ciągu 2 dni od sprzedaży. Akceptujemy, klikamy przycisk “Confirm Ask” i gotowe. Nasze buty powinny już być wystawione, więc nie pozostaje nam nic innego niż czekać, aż ktoś je kupi.

Pakowanie i wysyłka

wysylka-butow-do-stockx

Gdy już nasze buty zostały sprzedane, logujemy się na swoje konto i przechodzimy do sekcji, gdzie widnieje nasza transakcja (My Account>Selling>Pending). Przy naszej sprzedaży po prawej stronie widnieją dwa przyciski, gdzie wybieramy przycisk czarny z napisem “Print Shipping Label”.

W nowej karcie otwiera nam się plik z 2 stronami, które musimy wydrukować. Pierwszą z nich powinniśmy włożyć do pudełka z butami, a druga posłuży nam jako etykieta do nadania paczki.

Tak więc wkładamy stronę numer 1 do pudełka z butami, następnie pakujemy buty do kolejnego pudełka, aby nie uszkodziły się podczas wysyłki i naklejamy etykietę, czyli stronę numer 2.

Zostało nam tylko zanieść i nadać paczkę w punkcie UPS Access Point. Z punktu przesyłka leci do StockX, gdzie przechodzi weryfikacje i jeśli wszystko będzie z nią dobrze to zazwyczaj w ciągu 2-3 dni powinniśmy dostać swoje pieniądze. O wszystkim będziemy informowani przez emaila.

Jeśli będziemy mieć jakiekolwiek problemy ze sprzedażą lub wysyłką zalecamy, aby skontaktować się jak najszybciej z supportem StockX.

Podobne Posty
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów i możliwość rezygnacji w dowolnym momencie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.