Jak szybko wysuszyć buty? 5 Prostych sposobów

Po praniu, deszczu lub śniegu nasze buty stają się mokre, co sprawia, że nasze buty nie nadają się do użytku przez najbliższy czas, a nie zawsze możemy sobie na to pozwolić, żeby poczekać aż wyschną one same. Jak w takim razie przyśpieszyć proces schnięcia? Metod jest wiele, lecz nie wszystkie z nich są bezpiecznie i niektóre mogą nawet uszkodzić nasze buty, dlatego też, zanim przystąpimy do suszenia, powinniśmy się dobrze doinformować na ten temat.

Jakich metod unikać?

Metody, które raczej jako pierwsze przychodzą nam na myśl są tymi najgorszymi. Mowa tutaj o suszeniu na kaloryferze oraz na słońcu. Na kaloryferze pod wpływem sporego ciepła but może się rozkleić lub nawet odkształcić. Oprócz tego w naszych butach może się rozwinąć grzyb. Z kolei, jeśli będziemy robić to na słońcu to na naszych butach mogą pojawić się przebarwienia.

Ogólne zasady prawidłowego suszenia butów

  • Przed suszeniem wyjmij z butów kładki oraz sznurówki
  • Usuń wszelkie zabrudzenia na obuwiu takie jak błoto lub piasek
  • Na początku wytrzyj jakimś kawałkiem materiału najbardziej mokre miejsca
  • Suszenie powinno mieć miejsce w dobrze wentylowanym miejscu
  • Nie powinno się używać metod wykorzystujących metod wykorzystujących bardzo duże ciepło. Buty pod wpływem dużej temperatury mogą się uszkodzić

Jak wysuszyć buty?

Gazety

Jednym z prostszych sposobów jest użycie gazet lub innego rodzaju papieru. Papier świetnie wchłonie wilgoć i zapobiega odkształceniom buta. Trzeba tylko pamiętać, aby unikać kolorowego papieru, ponieważ buty mogą się od niego zafarbować.

Ryż

Podobnie jak papier, ryż wspaniale radzi sobie z wchłanianiem wody. Aby uzyskać najskuteczniejszy efekt powinniśmy wsypać do jakiegoś pojemnika ryż, następnie włożyć buty podeszwą do góry i zostawić na kilka godzin.

Suszarka do włosów

Używając suszarki należy pamiętać o tym, aby używać jak najmniej ciepłego strumienia powietrza i trzymać ją w całkiem dalekiej odległości, około 20-30 centymetrów od buta. Nie jest to niestety zbyt wygodne, ponieważ trzeba przez długi czas siedzieć i operować suszarką.

Wentylator

Jeśli posiadamy w domu wentylator, to z pewnością może on nam pomóc. Nie ma w tym oczywiście nic trudnego. Ustawiamy buty w takim miejscu, aby wentylator idealnie dmuchał w ich stronę oraz żeby był w odległości 20-30 centymetrów od butów i włączamy go z pełną prędkością.

Profesjonalna suszarka do butów

Najskuteczniejszym oraz najbezpieczniejszym sposobem będzie zakup specjalnej suszarki przeznaczonej tylko do butów. Nie jest to oszczędna opcja, lecz jeśli to nie problem dla kogoś to jest to zdecydowanie dobry zakup i sprawdza się znakomicie.

Podobne Posty
Czytaj więcej

5 aplikacji dla Sneakerheada

SNKRS SNKRS app jest aplikacją od Nike, na której pojawiają się najciekawsze premiery Nike. Premiery sneakersów zazwyczaj odbywają…
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów i możliwość rezygnacji w dowolnym momencie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.