Jak usunąć gumę do żucia z podeszwy buta?

Niestety chyba prawie każdemu z nas zdarzyła się przykra sytuacja gdzie weszliśmy w gumę do żucia, która jest później irytująca i trudna do pozbycia się. Nie musimy się załamywać i denerwować, ponieważ jest kilka prostych sposobów dzięki, którym bez większego problemu się jej pozbędziemy, a wszystko to przedstawimy wam poniżej.

Zamrażarka

Włóż buty do plastikowego woreczka bądź reklamówki, a następnie umieść je w zamrażarce na jakiś czas. Jedna godzina powinna wystarczyć, aby guma zamarzła i wtedy będziesz mógł ją łatwo zeskrobać nożem lub jakimś innym narzędziem. Można również z wykorzystaniem zimnej temperatury użyć kostek lodu, które wkładamy do foliowego woreczka, następnie przykładamy do gumy również na podobny czas około 1 godziny i zeskrobujemy gumę.

WD-40

Jeżeli zależy ci na czasie możesz posłużyć się preparatem WD-40, dzięki któremu powinieneś sobie poradzić z problemem w nie więcej niż 5 minut. Na początku pamiętaj, żeby ogrzać trochę gumę np. suszarką do włosów, po czym nakładamy preparat w odpowiednim miejscu obuwia i przecieramy papierowym ręcznikiem. Jeśli za pierwszym razem, nie uda się skutecznie poradzić z gumą to powtarzamy ten proces.

Masło orzechowe

Ostatnią, dosyć dziwną, ale w wielu przypadkach skuteczną metodą na pozbycie się gumy z podeszwy butów jest użycie masła orzechowego. Smarujemy podeszwę masłem orzechowym i przy użyciu szczoteczki oraz wody próbujemy pozbyć się naszego “intruza” z podeszwy.

Podobne Posty
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów i możliwość rezygnacji w dowolnym momencie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.