Jak używać szczotki do zamszu?

Jak wszystkim wiadomo zamsz jest specyficznym materiałem, o który trzeba specjalnie dbać, aby utrzymać jego świetny wygląd. Niezbędną rzeczą, aby dbać o nasze buty z zamszu jest specjalna szczoteczka dzięki, której pozbędziemy się wszelkich zabrudzeń z butów. Na początku możemy mieć problem, ponieważ nie do końca wydaje się to takie jasne, w jaki sposób mamy jej użyć, lecz tak naprawdę jest to bardzo proste co dzisiaj wam pokażemy!

Szczotka do zamszu

szczotka-do-zamszu

Zamsz to bardzo wymagający materiał, dlatego też trzeba pamiętać o regularnym czyszczeniu i pielęgnacji butów z zamszu. Dzięki regularnemu dbaniu o nasze buty będą one w stanie przetrwać naprawdę długie lata. Więcej na ten temat możecie przeczytać w naszym artykule jak wyczyścić zamszowe buty.

Strona z włosiem

Strona z włosiem służy do pozbycia się wszelkiego rodzaju pyłów, piasku oraz kurzu. Używaj jej w sposób delikatny i pamiętaj o tym, aby nie używać wody, ponieważ wpływa ona źle na tego typu materiał. Pamiętaj, aby zawsze czyścić zamsz pod włos.

Strona z gumą

Stosowana jest ona do usuwania poważniejszych zabrudzeń takich jak np. błoto. Z pomocą szczoteczki powinniśmy sobie poradzić z nimi bez problemu. W sytuacji, gdy twoja szczotka do zamszu jest jednostronna, możesz zakupić specjalną gumkę do zamszu, która poradzi sobie z mocniejszymi zabrudzeniami.

Porady dotyczące czyszczenia butów z zamszu

  • Podczas czyszczenia usztywnij but przy użyciu prawideł lub jeśli ich nie posiadasz to możesz wypchać buty papierem tak, aby obuwie nie było pozginane.
  • Jeśli buty są mokre pozostaw je, aby wyschły samemu. Nie pomagaj im wyschnąć suszarką, grzejnikiem lub innym źródłem ciepła, ponieważ możesz je w taki sposób uszkodzić.
  • Używaj wody do czyszczenia zamszu tylko w ostateczności. Zamsz bardzo nie lubi wody, woda źle wpływa na zamsz.
  • Aby uniknąć ponownych zabrudzeń zalecamy zakupić i skorzystać z impregnatu do butów, który będzie chronił buty przed zabrudzeniami.
1 comment

Comments are closed.

Podobne Posty
Czytaj więcej

Jak przechowywać buty?

Kwestia przechowywania naszych butów jest bardzo ważnym tematem. Przechowując buty w odpowiedni sposób zapewnimy im większą żywotność oraz…
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów i możliwość rezygnacji w dowolnym momencie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.