Jak wybielić zżółkniętą podeszwę w bucie? Poradnik

Wielu z nas uwielbia śnieżnobiały wygląd naszych butów, lecz jak każdy wie nie jest ten wygląd prosty do utrzymania na dłuższą metę. Z czasem nasze podeszwy zaczynają z białych zamieniać się w żółte, a wybielenie ich nie należy do łatwych rzeczy. Dlatego też przybywamy do was z rozwiązaniem.

Jak wybielić podeszwę?

Domowe sposoby

Opcji jest kilka i przedstawimy wam dzisiaj wszystkie z nich, lecz zalecamy, aby być ostrożnym z domowymi sposobami, ponieważ używanie takich preparatów, które nie są stworzone do wybielania białych podeszw mogą zaszkodzić naszym butom.

wybielanie-podeszwy-bielego-buta

Woda utleniona w kremie 18%

Jednym z lepszych sposobów jest użycie wody utlenionej w kremie 18% przeznaczonej do rozjaśniania włosów. Oprócz kremu będziemy potrzebowali jeszcze folii przezroczystej, niepotrzebnej szczoteczki do zębów oraz tego, żeby na zewnątrz świeciło słońce lub lamp UV.

  1. Nakładamy na całą naszą podeszwę krem przy użyciu szczoteczki do zębów
  2. Nakładamy przezroczystą folie
  3. Wystawiamy nasze buty na światło skierowane podeszwą do góry na około 40 minut.
  4. Po 40 minutach zdejmujemy je ze słońca i zmywamy z podeszwy krem wodą.
  5. Powtarzamy cały proces jeszcze 2-3 razy dla uzyskania jak najlepszego efektu.

Podczas wybielania używaj cały czas rękawiczek oraz bądź ostrożny, ponieważ krem źle wpływa na skórę.

Renowator do fug

Jest to dosyć mocny środek, dlatego raczej zalecamy unikanie stosowania go, ale jeśli mimo wszystko chcielibyśmy z niego skorzystać, to powinniśmy używać go bardzo ostrożnie tak aby nie wyjechać nim nigdzie poza podeszwę. Nakładamy pędzelkiem lub szczoteczką renowator na naszą podeszwę i po kilku minutach tarcia powinno to zrobić robotę.

Płyn do płukania jamy ustnej

Sposobem, który będzie najdelikatniejszy dla naszych podeszw jest użycie płynu do płukania ustnej. Nakładamy płyn na szczoteczkę i szorujemy naszą podeszwę. Nic skomplikowanego.

Profesjonalny sposób

W internecie lub sklepach obuwniczych jest pełno specjalistycznych środków, które są tylko i wyłącznie przeznaczone do czyszczenia białych podeszew. Powinniśmy użyć tej metody, jeśli chcemy mieć pewność, że nic się nie stanie z naszym obuwiem. Oprócz bezpieczeństwa są one o wiele skuteczniejsze. Gdy zakupimy już nasz preparat powinniśmy działać zgodnie z instrukcją i zaleceniami producenta.

Jak zabezpieczyć buty przed żółknięciem?

Aby uniknąć żółknięcia naszych butów ważne jest, żeby regularnie o nie dbać. Powinniśmy je czyścić regularnie, przecierać nasze buty szmatką zamoczoną w wodzie z mydłem, aby usuwać wszelkie zabrudzenia i nie zapominać o bardzo ważnej impregnacji obuwia. Należy również unikać suszenia naszych butów na słońcu, częste wystawianie ich na słońce może skutkować zmienieniem koloru naszej podeszwy z białej w żółtą.

Podobne Posty
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów i możliwość rezygnacji w dowolnym momencie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.