Jak wyprostować zagięcia na butach? Naprawa Toeboxa

Jak każdy wie na naszych butach z czasem zaczynają się pojawiać zmarszczki, zagięcia na cholewce buta, które wyglądają nieestetycznie. Każdy z nas ich nie lubi i chciałby się ich pozbyć. Tylko w jaki sposób? O wszystkim dowiecie się dzisiaj w naszym artykule.

Dlaczego powstają zagięcia?

zgiete-buty-jordany

Zagięcia, które powstają na butach są rzeczą naturalnie powstająca w nich gdy chodzimy i niestety są one nie do uniknięcia, lecz czasami powstają one szybciej niż powinny. Powodem tego może być zbyt duży rozmiar obuwia lub zbyt częste i mocne zginanie stopy podczas użytkowania dlatego powinniśmy zawsze dobrze dopasować rozmiar buta do stopy oraz zwracać uwagę, aby zbyt długo i często np. nie kucać w taki sposób gdzie nasz but jest zgięty dosłownie w połowę.

Jak naprawić zagięcia na butach? Poradnik

1. Na samym początku pozbądź się jakichkolwiek zabrudzeń, jakie są na bucie.
2. Wypchaj porządnie buty tak, aby skóra na cholewce buta była wyprostowana. Możesz użyć do tego prawideł lub papieru.
3. Przygotuj żelazko, ręcznik lub jakąś szmatkę i wodę.
4. Namocz ręcznik wodą, a następnie przyłóż go do cholewki buta.
5. Na końcu gorącym żelazkiem zacznij prasować przez ręcznik swojego buta
6. Możesz powtórzyć proces kilka razy aż osiągniesz zadowalający wygląd.

Jak zapobiec zagięciom na butach?

zagiecia-na-butach
image via nike

Rzeczą niezastąpioną w tym przypadku, aby zapobiegać powstawaniu zagięć są oczywiście prawidła. Jest to świetna inwestycja dla naszych butów, z której z pewnością będziemy zadowoleni. Nie kosztują one dużo, a zwiększają żywotność oraz czas przez, który nasze buty będą wyglądać jak nowe. Jeśli nie chcemy kupować prawideł zawsze możemy je zastąpić papierem, którym wypchamy buty.

Podobne Posty
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów i możliwość rezygnacji w dowolnym momencie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.