Jak zdezynfekować buty?

W pewnych sytuacjach nasze buty potrzebują dezynfekcji. Powodem może być grzyb, bakterie, chcemy wykonać dezynfekcje butów, ponieważ zakupiliśmy używane buty lub po prostu wykonujemy to profilaktycznie, ponieważ chcemy uniknąć różnych nieprzyjemności, ale nie do końca wiemy, w jaki sposób to zrobić i na czym to polega dlatego też przychodzimy wam z pomocą.

Specjalne preparaty

Jednym ze sposobów na dezynfekcje obuwia jest użycie specjalnych preparatów do dezynfekcji obuwia, które możecie zdobyć w aptece lub sklepach z butami. Zazwyczaj jest on w postaci sprayu. Zalecamy, aby zapoznać się przed użyciem z ulotką preparatu i użyć go zgodnie z instrukcją producenta.

Domowe sposoby

Soda oczyszczona

Zdezynfekować nasze buty możemy za pomocą sody oczyszczonej. Wsypujemy ją do butów i pozostawiamy na noc. Na następny dzień buty dokładnie czyścimy z pozostałości sody. Pomóc nam w tej czynności może odkurzacz.

Zamrażarka

Jednym z domowych sposobów na zabicie bakterii i grzybów jest wsadzenie butów do foliowych woreczków, a następnie do zamrażarki na 24 godziny. Zimna temperatura powinna zabić wszystkie grzyby i bakterie, jakie są na naszych butach.

Spirytus

Za pomocą szmatki przemywamy spirytusem nasze buty, a następnie pozostawiamy je do wyschnięcia. Innym sposobem na użycie spirytusu może być rozprowadzenie go po butach przy użyciu atomizera spryskiwanie. Przed rozpoczęciem korzystania ze spirytusu musimy się upewnić czy spirytus nie zaszkodzi naszym butom.

Pomoc specjalisty

Prawdopodobnie najskuteczniejszą i najlepszą opcją, jaką mamy jest wybranie się do szewca, który posiada maszynę przeznaczoną specjalnie do dezynfekcji obuwia. Metoda jest w pełni bezpieczna dla butów i naszego zdrowia. Ozonowanie butów usuwa brzydkie zapachy, bakterie i grzyby, a do tego jest bardzo tanią i szybką usługą.

Podobne Posty
Czytaj więcej

Jak przechowywać buty?

Kwestia przechowywania naszych butów jest bardzo ważnym tematem. Przechowując buty w odpowiedni sposób zapewnimy im większą żywotność oraz…
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów i możliwość rezygnacji w dowolnym momencie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.