Jak zmierzyć stopę? Poradnik krok po kroku

Robiąc zakupy w sklepie internetowy czasem mamy problem jak dobrać odpowiedni rozmiar buta, lecz jeśli poznamy długość naszej stopy w centymetrach to nie powinno nam to sprawiać już trudności, dlatego też przedstawiamy wam poradnik jak zmierzyć naszą stopę w prawidłowy sposób.

Dobranie odpowiedniego rozmiaru buta

Dobór odpowiedniego rozmiaru buta dla naszych stóp jest niesamowicie ważne. Noszenie nieprawidłowego rozmiaru może ciągnąć za sobą wiele nieprzyjemnych konsekwencji. Za ciasne lub za duże buty mogę powodować bolesne obtarcia, zniekształcenia stopy, a nawet sprzyjać powstawaniu wad postawy, dlatego nie można tego lekceważyć.

Jak prawidłowo zmierzyć stopę?

Rzeczy, które będziesz potrzebował:

  • Kartka papieru A4
  • Długopis, ołówek lub flamaster
  • Linijka lub inny przedmiot do pomiaru
  • Taśma klejąca (opcjonalnie)
mierzenie-stopy
image via adidas

Mierzenie stopy krok po kroku

  1. Przygotuj przybory, jakich potrzebujesz, aby zmierzyć swoją stopę.
  2. Połóż kartkę papieru na podłodze, a na niej swoją stopę. Możesz przycisnąć czymś kartkę lub przykleić taśmą klejącą tak, aby się nie ruszała.
  3. Dokładnie i powoli obrysuj kształt stopy na kartce. Pamiętaj, aby trzymać sztywno stopę oraz długopis prostopadle do kartki .
  4. Obrysowany kształt zmierz linijką (od pięty do największego palca).
  5. Zapisz otrzymany wynik
image via adidas

Długość wkładki, a rozmiar buta

Musisz być świadom tego, że długość stopy nie jest idealnie taka sama jak długość wkładki. Aby dobrać rozmiar buta na podstawie długości stopy musimy do otrzymanego wyniku dodać 0,5-1 cm.

Przed zakupem zalecamy również przeczytanie dokładnie opisu obuwia, który chcemy zakupić i skontaktowanie się z supportem w celu pomocy doboru rozmiaru. Jak wiadomo każdy model buta jest inny i pomimo dokładnego pomiaru wkładki nie zawsze uda się nam wybrać odpowiedni rozmiar.

Podobne Posty
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów i możliwość rezygnacji w dowolnym momencie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.