Nike oficjalnie pozywa BAPE za kopiowanie projektów butów

Nike, jeden z największych producentów obuwia na świecie, pozywa japońską markę streetwearową BAPE (A Bathing Ape) za rzekome kopiowanie projektów butów. W pozwie Nike twierdzi, że BAPE nielegalnie skopiowało kilka znanych modeli butów, takich jak na przykład Air Jordan oraz Air Force 1.

Nike twierdzi, że BAPE nie tylko skopiowało wygląd butów, ale także wykorzystało charakterystyczne elementy, takie jak logotyp “Swoosh”, który jest znakiem towarowym Nike’a. Pozew zawiera kilka zdjęć porównujących buty Nike i BAPE, które mają udowodnić, że kopiowanie miało miejsce.

W tej sprawie, jednym z ciekawszych aspektów jest fakt, że BAPE już od ponad 10 lat produkuje kilka swoich modeli, w tym BAPE STA, jednak dopiero teraz Nike zdecydowało się na pozew przeciwko japońskiej marce. Według prawników Nike, kopiowanie przez BAPE jest od zawsze nieakceptowalne i dopiero ostatnio stało się znaczącym zagrożeniem dla praw Nike, dlatego też firma podjęła działanie.

BAPE na razie nie wydało oficjalnego oświadczenia w sprawie pozwu, ale z pewnością będzie bronić się przed zarzutami Nike’a. To nie pierwszy raz, kiedy marka streetwearowa jest oskarżana o kopiowanie projektów innych marek, jednak tym razem sprawa jest szczególnie poważna.

Podobne Posty
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów i możliwość rezygnacji w dowolnym momencie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.