3 Sposoby na za duże buty

Co poradzić, jeśli posiadamy za duże buty na naszą nogę, a niestety nie mamy opcji zwrotu lub wymiany rozmiaru? Niestety zdarzają się takie sytuacje gdzie nie posiadamy żadnego z tych wyjść, lecz są pewne możliwości, które rozwiążą nam ten problem.

Za duże buty – Co zrobić?

Nie korzystaj z tego sposobu

W internecie spotkamy wiele miejsc, w których doradzane jest, aby w tej sytuacji spróbować zmniejszyć swoje buty przy użyciu wody oraz ciepła. Czy jest to dobry pomysł? Absolutnie nie! Jakiekolwiek próby zmniejszania butów przy pomocy wody i ciepła mogą skończyć się tragicznie dla naszych butów, buty mogą się zdeformować i rozkleić podczas tego procesu.

Wkładki

wkladki-do-za-duzych-butow
image via walmart

Jednym z najlepszych i stosunkowo niedrogich rozwiązań są wkładki do butów. Zwiększają one komfort noszenia naszego obuwia i wypełnia dużo wolnego miejsca co powinno rozwiązać nasz problem. Ze względu na wiele rodzajów i możliwości przy wybieraniu wkładek zalecamy ich kupno w sklepie stacjonarnym tak, aby idealnie je dobrać do naszych butów.

Zapiętki

zapietki-do-za-duzych-butow

Równie dobrym pomysłem jest skorzystanie z zapiętek. Oprócz wypełnienia wolnego miejsca w butach chronią one nasze pięty przed otarciami. Jest ich aż 3 rodzaje – żelowe, silikonowe oraz skórzane.

Pomoc szewca

szewc

Jeśli żaden sposób nie pomaga ostatnią deską ratunku będzie pomoc specjalisty. Wybierz się do szewca, zabierz ze sobą swoje obuwie, opisz problem i szewc sprawdzi co da się z tym zrobić. Nie będzie to raczej tania usługa, lecz jeśli nie pomaga nic to nie zaszkodzi spróbować, jeśli zależy nam na naszych butach.

Konsekwencje noszenia za dużych butów

Pamiętajcie, aby pod żadnym warunkiem nie chodzić w za dużych butach. Długotrwałe noszenie za dużych butów może skutkować poważnymi konsekwencjami dla naszego zdrowia jak np. bolesne otarcia, zniekształcenia nóg, rozwijanie się wad postawy i wiele innych.

1 comment

Comments are closed.

Podobne Posty
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów i możliwość rezygnacji w dowolnym momencie znajdziesz w naszej Polityce prywatności.